GraSu Community

Înregistrează-te !
E rapid și ușor !
Scapi de reclame si vizualizezi tot conținutul forumului
Postezi mesajele tale
Primesti ajutor din partea comunității
(peste 1200 membri !!)

LINEUP ASII # Girls


Jucator 1
Jucator 2
Jucator 3
Jucator 4
Jucator 5
ASII # Girls
Adversar # Detalii
vs DW * #      
vs DsWW #      
vs gxGw #      
ASII # Girls
Adversar # Rezultat
vs R0k #      3-16
vs uSp #      16-6
vs neXt!LadiEs #      15-16
GraSu.LaLeagane.Ro

Redirecte GraSu


Actori & Directed by

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Dum Mai 17, 2009 10:31 am

⭐ ⭐ TRASNITZI DIN N.A.T.O ⭐ ⭐
Dan Burghelea ... Soldat Trasca
Grig Chiroiu ... Caporal Pupaza
Bogdan Dumitrescu... Caporal Chiorete
Toni Ionescu ... Sergeant Marlanu
Anca Lupu ... Soldat Iepuras
Desiree Malonga... Desire
Iuliana Margarit ... Iuliana
Catalin Marin ... Vandame
George Stancu ... Colonel Sefu
Livia Taloi ... Ema
Constantin Zamfirescu... Soldat Gogoasa
Directed by
Melia Cherchez
Misu Marinescu
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Dum Mai 17, 2009 10:37 am

⭐ ⭐ Doi barbati si jumatate - Two and half man ⭐ ⭐
Series Cast
Charlie Sheen ... Charlie Harper (141 episodes, 2003-2009)
Jon Cryer ... Alan Harper (141 episodes, 2003-2009)
Angus T. Jones ... Jake Harper / ... (141 episodes, 2003-2009)
Conchata Ferrell ... Berta (101 episodes, 2003-2009)
Holland Taylor ... Evelyn Harper (69 episodes, 2003-2009)
Marin Hinkle ... Judith Harper / ... (64 episodes, 2003-2009)
Melanie Lynskey ... Rose / ... (50 episodes, 2003-2009)
April Bowlby ... Kandi / ... (15 episodes, 2005-2007)
Jennifer Bini Taylor ... Chelsea / ... (14 episodes, 2003-2009)
Ryan Stiles ... Dr. Herb Melnick / ... (14 episodes, 2004-2009)
Jane Lynch ... Dr. Linda Freeman (10 episodes, 2004-2009)
Emmanuelle Vaugier ... Mia (9 episodes, 2005-2009)
James Edson ... Stephan 'Bobby' Wasserstein / ... (7 episodes, 2004-2009)
J.D. Walsh ... Gordon / ... (7 episodes, 2004-2009)
Robert Wagner ... Teddy (5 episodes, 2007-2008)
Kelly Stables ... Melissa (5 episodes, 2008-2009)
Ming-Na ... Linda Harris / ... (4 episodes, 2007)
Rebecca McFarland ... Leanne (4 episodes, 2003-2007)
Robert Clotworthy ... TV Commercial Narrator / ... (4 episodes, 2006-2009)
Kris Iyer ... Dr. Prajneep (3 episodes, 2004-2007)
Jenny McCarthy ... Courtney (3 episodes, 2007-2008)
Jeri Ryan ... Sherri (2 episodes, 2004-2005)
Kimberly Quinn ... Donna (2 episodes, 2007-2008)
Jenna Elfman ... Frankie (2 episodes, 2004)
Carol Kane ... Shelly (2 episodes, 2009)
Denise Richards ... Lisa (2 episodes, 2003-2004)
Sara Rue ... Naomi (2 episodes, 2006-2007)
Gail O'Grady ... Mandi (2 episodes, 2006)
Martin Mull ... Russell (2 episodes, 2008-2009)
Steven Tyler ... Himself (2 episodes, 2003-2006)
Jodi Lyn O'Keefe ... Gail / ... (2 episodes, 2004-2005)
Juliette Goglia ... Joanie (2 episodes, 2004)
Katherine LaNasa ... Lydia (2 episodes, 2006)
Rachel Cannon ... Chloe / ... (2 episodes, 2006-2007)
Judy Greer ... Myra (2 episodes, 2007)
Steve Tom ... Minister (2 episodes, 2005-2008)
Carrie Reichenbach ... Alexis (2 episodes, 2008)
Justin T. Milner ... Himself (2 episodes, 2003)
Nick Toth ... Football Announcer / ... (2 episodes, 2004-2005)
Brendan Patrick Connor ... Clive / ... (2 episodes, 2006-2008)
Susan Blakely ... Angie (2 episodes, 2008)
Joel Murray ... Petey (2 episodes, 2007-2009)
Michael Clarke Duncan ... Jerome / ... (2 episodes, 2008-2009)
Coby Ryan McLaughlin ... Jeremy (2 episodes, 2008)
Nicole Forester ... Camille / ... (2 episodes, 2004-2005)
Tinashe Kachingwe ... Celeste Burnett (2 episodes, 2008-2009)
Frankie J. Allison ... Rodney (2 episodes, 2003-2007)
Eddie Gorodetsky ... Doug / ... (2 episodes, 2003-2009)

Series Directed by
Gary Halvorson (34 episodes, 2004-2007)
James Widdoes (21 episodes, 2006-2009)
Pamela Fryman (20 episodes, 2004-2005)
Jeffrey Melman (11 episodes, 2008-2009)
Rob Schiller (8 episodes, 2004-2006)
Andy Ackerman (7 episodes, 2003)
Ted Wass (7 episodes, 2007)
Andrew D. Weyman (5 episodes, 2004-2007)
Robert Berlinger (3 episodes, 2003-2004)
Lee Aronsohn (3 episodes, 2006-2009)
Jerry Zaks (3 episodes, 2006-2007)
Jon Cryer (3 episodes, 2007-2009)
Jean Sagal (3 episodes, 2007-2008)
Gail Mancuso (2 episodes, 2004)
Asaad Kelada (2 episodes, 2005)

Series Writing credits
Lee Aronsohn (140 episodes, 2003-2009)
Chuck Lorre (140 episodes, 2003-2009)
Mark Roberts (64 episodes, 2003-2009)
Don Foster (63 episodes, 2003-2009)
Eddie Gorodetsky (61 episodes, 2003-2009)
Susan Beavers (55 episodes, 2003-2009)
Jim Patterson (30 episodes, 2006-2009)
Jeff Abugov (15 episodes, 2003-2006)
Chris Atwood (13 episodes, 2008-2009)
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Dum Mai 17, 2009 10:52 am

⭐ ⭐ La BLoc ⭐ ⭐

Series Directed by

Radu Grigore (6 episodes, 2007)
Radu Dragomirescu (4 episodes, 2007)
Radu Dragomir (unknown episodes)
Razvan Savescu (unknown episodes)

Series Writing credits
Daniel Sandu (10 episodes, 2005-2006)
Alexandru Molico (6 episodes, 2007)
Ovidiu Niculescu (6 episodes, 2007)
Razvan Rosca (6 episodes, 2007)
Radu Dragomir (unknown episodes)


Series Cast
Mihai Coada ... Nelu Curca (13 episodes, 2002-2007)
Mariana Danescu ... Lili Jurca (13 episodes, 2002-2007)
Dana Rogoz ... Mimi Curca (13 episodes, 2002-2007)
Alina Chivulescu ... Bela (12 episodes, 2005-2007)
Laura Cosoi ... Adina (12 episodes, 2005-2007)
Tili Niculae ... Roxana (10 episodes, 2005-2007)
Tudorel Filimon ... Nea Popa (7 episodes, 2002-2006)
Emil Mitrache ... Americanu' (7 episodes, 2002-2006)
Dragos Mostenescu ... Costel Jurca (7 episodes, 2002-2006)
Ilie Gâlea ... Sef Politie (6 episodes, 2007)
Gheorghe Ifrim ... Fane Oxford (6 episodes, 2007)
Ionut Iftimoaie ... J.R. Tanase (6 episodes, 2007)
Vasile Muraru ... Felix (6 episodes, 2007)
Adrian Nartea ... Alin (6 episodes, 2007)
Edgar Nistor ... Sever (6 episodes, 2007)
Cosmin Selesi ... Bobby Tanase (6 episodes, 2007)
Anca Turcasiu ... Bianca (3 episodes, 2006-2007)
Adriana Danescu ... Lucia (3 episodes, 2006)
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Dum Mai 17, 2009 11:10 am

⭐ ⭐ DivertiS MaLL ⭐ ⭐
Producator si Realizator
Toni Grecu

⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Actori
Catalin Mireuta
Cristian Gretcu
Valentin Gora
Silviu Petcu
Doru Antonesei
Florin Constantin
Doru Parcalabu
Ioan Gyuri Pascu
Toni Grecu
Valentin Darie
Ghighi Bejan
JoJo
Daniel Buzdugan
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Joi Iul 30, 2009 2:57 pm

Series Directed by
Marc Buckland (21 episodes, 2005-2009)
Eyal Gordin (20 episodes, 2006-2009)
Michael Fresco (15 episodes, 2006-2008)
Chris Koch (13 episodes, 2005-2009)
Gregory Thomas Garcia (6 episodes, 2006-2009)
Ken Whittingham (5 episodes, 2006-2009)
Victor Nelli Jr. (3 episodes, 2006-2007)
Craig Zisk (2 episodes, 2006)

Series Writing credits
Gregory Thomas Garcia (91 episodes, 2005-2009)
John Hoberg (10 episodes, 2005-2008)
Kat Likkel (10 episodes, 2005-2008)
Michael Pennie (9 episodes, 2005-2009)
Danielle Sanchez (8 episodes, 2005-2009)
Hilary Winston (8 episodes, 2006-2009)
Bobby Bowman (6 episodes, 2005-2009)
Timothy Stack (6 episodes, 2005-2009)
Vali Chandrasekaran (6 episodes, 2006-2009)
Hunter Covington (5 episodes, 2006-2009)
Mike Mariano (5 episodes, 2007-2009)
J.B. Cook (4 episodes, 2005-2007)
Victor Fresco (4 episodes, 2005-2007)
Jessica Goldstein (4 episodes, 2007-2009)
Chrissy Pietrosh (4 episodes, 2007-2009)
Alan Kirschenbaum (4 episodes, 2008-2009)
Matt Ward (4 episodes, 2008-2009)
Brad Copeland (3 episodes, 2006-2007)
Barbara Feldman (3 episodes, 2006-2007)
Ralph Greene (3 episodes, 2007-2009)
Erika Kaestle (3 episodes, 2007-2009)
Patrick McCarthy (3 episodes, 2007-2009)
Michael Shipley (3 episodes, 2007-2009)
Zack Friedman (unknown episodes)



⭐ ⭐ ⭐ ⭐ Series Cast ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
⭐ Jason Lee ... Earl Hickey (96 episodes, 2005-2009)
Ethan Suplee ... Randy Hickey (96 episodes, 2005-2009)
Jaime Pressly ... Joy Turner / ... (96 episodes, 2005-2009)
Nadine Velazquez ... Catalina (96 episodes, 2005-2009)
Eddie Steeples ... Darnell Turner / ... (96 episodes, 2005-2009)
Mike Cochrane ... Crab Shack Regular / ... (31 episodes, 2006-2009)
Trey Carlisle ... Earl Jr. / ... (30 episodes, 2005-2009)
Louis T. Moyle ... Dodge (28 episodes, 2005-2009)
Dale Dickey ... Patty / ... (19 episodes, 2005-2009)
Noah Crawford ... Young Earl (19 episodes, 2005-2009)
Gregg Binkley ... Kenny James (17 episodes, 2005-2009)
Abdoulaye NGom ... Nescobar-A-Lop-Lop / ... (15 episodes, 2005-2009)
Bill Suplee ... Willie the One-Eyed Mailman / ... (14 episodes, 2005-2009)
Timothy Stack ... TV's Tim Stack (14 episodes, 2005-2009)
Mike O'Malley ... Stuart / ... (10 episodes, 2006-2009)
Alyssa Milano ... Billie / ... (10 episodes, 2007-2008)
Billy Gardell ... Officer Hoyne / ... (10 episodes, 2007-2009)
Nancy Lenehan ... Kay Hickey (9 episodes, 2005-2008)
Tracy Ashton ... Didi / ... (9 episodes, 2005-2008)
Jack Axelrod ... Electrolarynx Guy / ... (8 episodes, 2005-2008)
Abdul Goznobi ... Iqball (8 episodes, 2006-2009)
J. Lamont Pope ... Jasper (8 episodes, 2006-2008)
Beau Bridges ... Carl Hickey (7 episodes, 2005-2008)
Josh Wolf ... Josh (7 episodes, 2006-2008)
Arne Starr ... Crab Shack Patron (7 episodes, 2005-2006)
Eric Shackelford ... Crab Shack Patron / ... (7 episodes, 2006-2008)
Gabriel Pimentel ... William (6 episodes, 2006-2008)
George Frangides ... Officer Bob Smiley / ... (6 episodes, 2005-2007)
Giovanni Ribisi ... Ralph Mariano (6 episodes, 2005-2008)
Michael Rapaport ... Frank (6 episodes, 2007-2008)
Jonathan Slavin ... Doug (5 episodes, 2006-2007)
Silas Weir Mitchell ... Donny Jones (5 episodes, 2005-2008)
Frank Collison ... Kenny's Dad / ... (5 episodes, 2005-2008)
Laura Gardner ... Kenny's Mom / ... (5 episodes, 2005-2008)
Raymond Cruz ... Paco (5 episodes, 2007-2008)
Gigi Goff ... Young Joy / ... (5 episodes, 2005-2009)
Brandon Ficara ... Kevin the Unicorn Man / ... (5 episodes, 2006-2008)
Doug Wax ... Guard / ... (5 episodes, 2006-2009)
Charles Howerton ... FBI Agent Thompson / ... (5 episodes, 2006-2009)
Gary Sievers ... Confederate Soldier / ... (5 episodes, 2006-2009)
Craig T. Nelson ... Warden Jerry Hazelwood (4 episodes, 2007)
Leo Fitzpatrick ... Sonny (4 episodes, 2005-2007)
Michael Bailey Smith ... Skinhead #1 / ... (4 episodes, 2006-2007)
Ryan Armstrong ... Young Randy (4 episodes, 2006-2008)
Anthony De Marco ... 4 Year Old Earl / ... (4 episodes, 2005-2008)
Andy Pessoa ... Young Kenny (4 episodes, 2005-2008)
Geoffrey Gould ... Crab Shack Patron / ... (4 episodes, 2006-2008)
Marlee Matlin ... Ruby Whitlow (3 episodes, 2006-2007)
Dee Wallace ... The Governor - The Warden's Wife / ... (3 episodes, 2007)
Jessica Cauffiel ... Tatiana (3 episodes, 2006-2007)
Tamala Jones ... Liberty Washington (3 episodes, 2007)
Kevin Farrell ... Bruce (3 episodes, 2005-2007)
Julanne Chidi Hill ... Mistletoe (3 episodes, 2008)
Joey Diaz ... Jhoey (3 episodes, 2007)
DJ Qualls ... Ray-ray (3 episodes, 2007)
John Henson ... Reporter / ... (3 episodes, 2008)
Jill Benjamin ... Nurse / ... (3 episodes, 2005-2008)
Phyllis Applegate ... Darnell's Grandmother (3 episodes, 2007)
Cheryl Hawker ... Rosie (3 episodes, 2005-2008)
Pramod Kumar ... Vali (3 episodes, 2005-2008)
Kathy Kinney ... Officer Bowman / ... (3 episodes, 2007)
Jonathan Spencer ... Kevin / ... (3 episodes, 2007)
Bob Clendenin ... Slow Roger (3 episodes, 2007-2008)
Cristos ... Tattooed Inmate (3 episodes, 2007)
Harry Karp ... Clerk / ... (3 episodes, 2006-2007)
Dan Coscino ... Himself (3 episodes, 2007-2008)
Burt Reynolds ... Chubby (3 episodes, 2006-2009)
James McMann ... Club Patron / ... (3 episodes, 2006)
Heidi Shepherd ... Inside Probe's Joy / ... (3 episodes, 2009)
Tim DeKay ... Hank Lange (2 episodes, 2006)
John Leguizamo ... Diego, Catalina's Uncle (2 episodes, 2006)
Ben Foster ... Glenn (2 episodes, 2007)
Montel Williams ... Himself (2 episodes, 2005-2007)
Jimmi Simpson ... David Hayes (2 episodes, 2006)
Beth Riesgraf ... Natalie / ... (2 episodes, 2005-2007)
Dennis Burkley ... Impound Owner / ... (2 episodes, 2005-2006)
Sandy Brown ... Anchorwoman (2 episodes, 2006)
Ravi Kapoor ... Indian Doctor (2 episodes, 2008)
Alejandro Patino ... Coyote / ... (2 episodes, 2006-2007)
Emilio Rivera ... Bandit #1 (2 episodes, 2006)
Chelcie Ross ... Mr. Waadt / ... (2 episodes, 2007)
Edward James Gage ... Police Officer (2 episodes, 2007)
Victor Varnado ... Albino Gang Leader (2 episodes, 2007)
Ray Santiago ... Catalina's Brother (2 episodes, 2006)
Cameron Clapp ... Didi's Boyfriend / ... (2 episodes, 2005-2006)
Jeanette Miller ... Woman with Purse (2 episodes, 2005-2006)
Bobby Wolfe ... Throat Scar Inmate (2 episodes, 2007)
Don Perry ... Judge / ... (2 episodes, 2006-2007)
John Edmund Parcher ... Strange Guy (2 episodes, 2007)
Andy Mackenzie ... Prisoner #2 (2 episodes, 2007)
Susan Foley ... Tina Hayes (2 episodes, 2006)
Johnny Hoops ... D.J. Dave / ... (2 episodes, 2005-2007)
Maxie J. Santillan Jr. ... Sparky (2 episodes, 2006-2007)
Keith Oney ... Skinhead #2 (2 episodes, 2007)
Lisa K. Wyatt ... Doris (2 episodes, 2006-2007)
Phoenix Smith ... Young Randy (2 episodes, 2005)
Sam Menning ... Homeless Guy / ... (2 episodes, 2007-2008)
Kathryn Joosten ... Donny's Mom (2 episodes, 2005-2008)
Camden ... Young Glen (2 episodes, 2007)
Kelli Goss ... Joy Age 13 / ... (2 episodes, 2007-2009)
Doyle Stack ... Teenager (2 episodes, 2007)
Patrick McCarthy ... Teacher (2 episodes, 2006)
Alex Endeshaw ... Sikh (2 episodes, 2007)
Mio Takada ... Asian Father / ... (2 episodes, 2006-2007)
Angel Oquendo ... Prison Medic (2 episodes, 2007)
Danielle Barrios ... Kip (2 episodes, 2007)
Thomasina Gross ... Perra (2 episodes, 2007)
Sunkrish Bala ... Doctor (2 episodes, 2005-2007)
Norm MacDonald ... Little Chubby (2 episodes, 2007-2009)
Erik Estrada ... Himself (2 episodes, 2009)
Clint Howard ... Creepy Rodney (2 episodes, 2006-2008)
Max Perlich ... Paul (2 episodes, 2006)
Dana Cuomo ... Bobbi (2 episodes, 2006-2007)
Brad Grunberg ... DJ / ... (2 episodes, 2006)
Sharon Sachs ... Natalie (2 episodes, 2007-2008)
Larry Joe Campbell ... Prison Guard Ron / ... (2 episodes, 2007)
Jamie McShane ... Carter O'Dell (2 episodes, 2008)
Amy Amerson ... Chick / ... (2 episodes, 2006-2009)
Cheryl White ... Donna O'Dell (2 episodes, 2008)
Hayden Lee ... Singer #2 (2 episodes, 2006-2007)
Rakefet Abergel ... Wife (2 episodes, 2005)
Kincaid Walker ... Sitcom Actress (2 episodes, 2008)
Alan Conn ... Psychology Student / ... (2 episodes, 2006)
Retson Ross ... Autograph Seeking Boy of Ms.Camden / ... (2 episodes, 2007-2009)
Darcy Donavan ... Frank's Girl (2 episodes, 2007)
Don Abernathy ... Church Goer / ... (2 episodes, 2008-2009)
Gabrielle Dennis ... Sassy Black (2 episodes, 2008)
Craig Seitz ... Camdenite (2 episodes, 2008)
Carol Shook ... Amish Woman (2 episodes, 2008)
Lee Weaver ... Homeless Guy / ... (2 episodes, 2008)
Darcy Rose Byrnes ... Maddy (2 episodes, 2009)
Neil Hopkins ... Zeke (2 episodes, 2009)
Jill Remez ... FBI Woman / ... (2 episodes, 2009)
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Joi Iul 30, 2009 3:01 pm

Series Original Music by
Danny Lux (36 episodes, 2005-2007)
Mark Leggett (32 episodes, 2005-2007)

Series Cinematography by
Eyal Gordin (36 episodes, 2005-2007)
Michael Goi (22 episodes, 2007-2008)
Walt Fraser (17 episodes, 2008-2009)

Victor Hammer (unknown episodes)

Series Film Editing by
William Marrinson (25 episodes, 2005-2008)
Lance Luckey (19 episodes, 2005-2008)
Patrick Magee (2 episodes, 2007)
Dan Riddle (2 episodes, 2009)


Series Casting by
Dava Waite (54 episodes, 2005-2008)

Series Production Design by

Randy Ser (72 episodes, 2006-2009)
Gregory Melton (18 episodes, 2005-2006)


Series Art Direction by
John Zachary (40 episodes, 2006-2008)
Anthony Parillo (11 episodes, 2006)

Series Set Decoration by
Julie Kaye Fanton (16 episodes, 2006-2008)
Natalie Pope (15 episodes, 2005-2006)
Debra Combs (8 episodes, 2005-2006)


Series Costume Design by
Giovanna Ottobre-Melton (23 episodes, 2005-2006)
Robin Kennedy (12 episodes, 2006-2007)

Series Makeup Department
Peggy Teague .... head makeup artist / makeup department head (37 episodes, 2005-2008)
Patricia Gundlach .... head hair stylist (35 episodes, 2005-2007)
Soo-Jin Yoon .... key hair stylist (18 episodes, 2008-2009)
Clinton Wayne .... special makeup effects artist (4 episodes, 2008-2009)
Victoria Doering .... makeup artist (2 episodes, 2006)
Robert Maverick .... special makeup effects artist (2 episodes, 2006)



Tyler Ely .... hair stylist (unknown episodes)
Hitomi Golba .... hair stylist (unknown episodes)
Rich Knight .... makeup lab technician: W.M. Creations / prop maker: W.M. Creations (unknown episodes)


Series Production Management

Henry J. Lange Jr. .... unit production manager (40 episodes, 2005-2008)
Aaron Greenberg .... post-production supervisor (23 episodes, 2005-2006)

Series Second Unit Director or Assistant Director

Rick Kelly .... second assistant director / first assistant director (62 episodes, 2006-2009)
Stacy Schrader .... second second assistant director / second assistant director / ... (33 episodes, 2005-2009)
Paul B. Pedreira .... first assistant director / assistant director (25 episodes, 2005-2009)
Joan Cunningham .... first assistant director (21 episodes, 2005-2008)
John Riley .... second second assistant director (21 episodes, 2005-2006)
Susan J. Hellmann .... second assistant director (16 episodes, 2005-2006)
Aaron Critchlow .... second second assistant director / second assistant director (11 episodes, 2007-2009)
Joe Fikes .... dga trainee (10 episodes, 2008)
Sarah Olivieri .... dga trainee (10 episodes, 2009)
Stephanie Kinch .... dga trainee (8 episodes, 2008)
Alicia Cho .... dga trainee (7 episodes, 2008-2009)
Joe May .... second second assistant director (5 episodes, 2009)

Series Art Department
Kevin Shaw .... property master / assistant property master (59 episodes, 2005-2009)
Monica Fedrick .... graphic designer (58 episodes, 2005-2008)
Douglas Berkeley .... set designer (45 episodes, 2006-2008)
Greg Hamlin .... construction coordinator (37 episodes, 2005-2007)
Nino Candido .... property master (36 episodes, 2005-2007)
John Holliday .... construction foreman (36 episodes, 2005-2007)
Pete Washburn .... set dresser (32 episodes, 2006-2007)
Susie Thompson .... set dresser (31 episodes, 2006-2007)
Stella Starlight .... graphic designer (30 episodes, 2008-2009)
Gary Isbell .... leadman (24 episodes, 2005-2006)
Raymard Camp .... set dressing gangboss (19 episodes, 2006-2007)
Cynthia Kershaw .... art department coordinator (18 episodes, 2006-2007)
Lynn Christopher .... set designer (12 episodes, 2005-2006)
Nic Harvey .... art department intern (7 episodes, 2007-2008)
Meg Harker .... art department coordinator (6 episodes, 2008)
John R. Boucher .... set dresser (4 episodes, 2006)
Michael O'Luasaigh .... propmaker (3 episodes, 2006)


Frederick Jackson .... painter (unknown episodes)
Carisa Rosenthal .... on-set dresser (unknown episodes)

Series Sound Department

Guy Tsujimoto .... sound effects editor (67 episodes, 2005-2008)
David Rawlinson .... supervising sound editor / sound re-recording mixer (62 episodes, 2005-2008)
Peter Kelsey .... re-recording mixer (54 episodes, 2005-2008)
Craig Hunter .... re-recording mixer (44 episodes, 2005-2008)
C. Darin Knight .... production sound mixer (40 episodes, 2005-2008)

Series Special Effects by

Brian Bero .... special effects / special effects supervisor / ... (37 episodes, 2006-2008)
Ronald W. Mathews .... special effects supervisor / special effects coordinator (33 episodes, 2006-2008)
Jonathan Kombrinck .... special effects supervisor (24 episodes, 2005-2006)
Jake Valdez .... special effects technician (3 episodes, 2006)
Eric Coon .... special effects technician (2 episodes, 2007)

Series Visual Effects by

Bob Minshall .... visual effects (38 episodes, 2006-2009)
Tom Kendall .... visual effects producer (34 episodes, 2007-2009)
Melissa Parent .... post production assistant (19 episodes, 2008-2009)
Daniel Carrington .... Flame artist / flame artist (10 episodes, 2005-2008)
Scott Milne .... visual effects supervisor (10 episodes, 2005-2008)
Rodrigo Washington .... visual effects artist (10 episodes, 2008-2009)
Doug Spilatro .... visual effects (7 episodes, 2006-2009)
Michael Roderick .... digital compositor (3 episodes, 2006)
Leon Nowlin .... compositor / digital compositor (3 episodes, 2008)
Dan Lopez .... visual effects (2 episodes, 2007-2008)
Kurt McKeever .... digital effects artist: Encore Hollywood (2 episodes, 2008)
Alfredo Tognetti .... digital compositor / digital effects artist (2 episodes, 2008)


Rick Cortes .... visual effects: MFX (unknown episodes)
Bryan Whitaker .... digital artist (unknown episodes)

Series Stunts
Thom Williams .... stunt double: Ethan Suplee / fight choreographer (33 episodes, 2005-2009)
Brett A. Jones .... utility stunts (10 episodes, 2005-2007)
Heidi Moneymaker .... stunt double / stunt double: Jaime Pressly (5 episodes, 2006-2007)
J. Armin Garza II .... stunt driver: ATV (4 episodes, 2005-2006)
Randy Fitzgerald .... stunt rigger (3 episodes, 2005-2006)
Kelly Bellini .... stunt double (3 episodes, 2006-2009)
Doug Wax .... stunts (2 episodes, 2007)
April Weeden-Washington .... stunt double: Tamala Jones (2 episodes, 2007)


Robin Lynn Bonaccorsi .... stunt double: Jaime Pressly / stunt driver (unknown episodes)
Charlie Brewer .... stunts (unknown episodes)
Ken Clark .... stunt double (unknown episodes)
Steve Schriver .... stunt double (unknown episodes)
Paul E. Short .... stunts (unknown episodes)
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de faNta la data de Joi Iul 30, 2009 3:04 pm

Series Camera and Electrical Department
L. Andrew Sigler .... best boy grip / grip (63 episodes, 2006-2009)
Nathan Crum .... second assistant camera: "a" camera (49 episodes, 2007-2009)
Alex Selkowitz .... grip (45 episodes, 2007-2009)
Sean Prichard .... grip / dolly grip: "b" camera (40 episodes, 2006-2009)
Emily L.G. Goodwin .... loader / camera production assistant / ... (36 episodes, 2006-2009)
Christopher Jones .... film loader / assistant camera / ... (26 episodes, 2006-2007)
Chris Lewis .... best boy electric (24 episodes, 2005-2006)
Andy Sydney .... first assistant camera: "b" camera (24 episodes, 2005-2006)
Shunil Borpujari .... key grip (23 episodes, 2005-2006)
Cranston Gobbo .... dolly grip (23 episodes, 2005-2006)
Vojislav Mikulic .... chief lighting technician (23 episodes, 2005-2006)
Heather Lea .... first assistant camera (23 episodes, 2006-2007)
Norman G. Langley .... camera operator: "a" camera (22 episodes, 2005-2006)
Geoff Shotz .... camera operator: "b" camera (21 episodes, 2005-2006)
Alex Fleming .... camera production assistant (18 episodes, 2007-2008)
Michael Pizzuto .... first company grip / key grip (14 episodes, 2005-2007)
Paul Horn .... camera operator: "a" camera / camera operator: "b" camera (14 episodes, 2006-2007)
Peter Stone .... still photographer (13 episodes, 2005-2007)
Scott Guthrie .... chief lighting technician (13 episodes, 2006-2007)
Andre Ramirez .... grip (12 episodes, 2005-2006)
Gary Katsuya Ushino .... first assistant camera: "a" camera (12 episodes, 2007-2008)
Stephen Pazanti .... first assistant camera (12 episodes, 2008-2009)
Chad Persons .... Steadicam operator / camera operator: "b" camera / ... (10 episodes, 2007)
Ron Baldwin .... camera operator: "b" camera (8 episodes, 2006-2007)
Grg Magidow .... first assistant camera: "a" camera (8 episodes, 2008)
Michael Yarish .... still photographer (7 episodes, 2005-2007)
Michael S. Beckman .... rigging electrician (7 episodes, 2008-2009)
Michael Stumpf .... Steadicam operator / camera operator: "a" camera (7 episodes, 2008)
Amos James .... grip (5 episodes, 2006)
Joey Maloney .... camera production assistant (4 episodes, 2007)
Charles Schner .... additional camera operator (4 episodes, 2008)
Michelle Pizanis .... second assistant camera / second assistant camera: "b" camera (3 episodes, 2006-2007)
Morgan Jenkins .... key camera utility (3 episodes, 2006)
Gerardo Merino .... grip / dolly grip (3 episodes, 2007-2008)
Randy Nolen .... camera operator: "b" camera (2 episodes, 2006)
Anna Ferrarie .... film loader (2 episodes, 2007)
John Hankammer .... camera operator: "b" camera / Steadicam operator / ... (2 episodes, 2007)
Eric McCandless .... still photographer (2 episodes, 2008-2009)


Walter Byrnes .... rigging key grip (unknown episodes)
Justin M. Lubin .... still photographer (unknown episodes)
Andrea Miraglia .... grip (unknown episodes)
Ron Veto .... Steadicam operator (unknown episodes)


Series Animation Department
Christopher Rabilwongse .... character designer/puppet fabricator (1 episode, 2006)

Series Casting Department

Jayme Singer .... casting assistant / casting associate (70 episodes, 2006-2009)
Kari Kurto .... casting associate (65 episodes, 2005-2008)
Mike Page .... casting assistant (27 episodes, 2008-2009)
Nick Anderson .... casting associate (24 episodes, 2005-2006)
Elizabeth Campbell .... casting assistant (23 episodes, 2006-2007)
Jill Scott .... extras casting (18 episodes, 2005-2006)
Michelle Levy .... casting associate (9 episodes, 2005)
Cara Strausbaugh .... casting assistant / casting associate (3 episodes, 2005)

Series Costume and Wardrobe Department

Unchin Lee .... set costumer (73 episodes, 2005-2009)
Alison Stein .... key set costumer (39 episodes, 2005-2007)
Kim Myer .... costumer (20 episodes, 2007-2008)
Nancy Au .... costume department supervisor (18 episodes, 2005-2006)
Zoë Larrabure .... costume supervisor (13 episodes, 2006-2007)
Samantha E. White .... costumer (12 episodes, 2007-2008)
Ciara Duncan .... set costumer (8 episodes, 2005-2006)
Hannah Libby .... costume assistant (7 episodes, 2005-2006)
Amelia McKinney .... costume assistant (7 episodes, 2007)
Laura E. Little .... set costumer (6 episodes, 2006)
Charlotte Jelinski .... costume supervisor (5 episodes, 2006)

Series Editorial Department

Dan Riddle .... assistant editor (37 episodes, 2005-2008)
Patrick Magee .... assistant editor (17 episodes, 2005-2008)
Ashley Korman .... post production coordinator (2 episodes, 2008)

Series Music Department

Kevin J. Edelman .... music supervisor (36 episodes, 2005-2008)
Dillon O'Brian .... composer: main title theme (36 episodes, 2005-2007)
Jeff Silbar .... composer: main title theme (36 episodes, 2005-2007)
Amber Funk .... music editor (23 episodes, 2007-2009)


Jon Ernst .... composer: additional music (unknown episodes)
Andrew Gowan .... music coordinator (unknown episodes)

Series Transportation Department

Michael McDuffee .... transportation coordinator / transportation captain (37 episodes, 2005-2008)
Hugh Kelly .... transportation (4 episodes, 2005)

Vicki Sousa .... driver (unknown episodes)

Series Other crew

Jennifer S. Jackson .... script supervisor (87 episodes, 2005-2009)
Maggi Solso .... assistant location manager (69 episodes, 2005-2009)
Brady Hazelwood .... set production assistant / executive assistant / ... (55 episodes, 2005-2008)
Sean Conaway .... production assistant / assistant: G. Garcia (48 episodes, 2005-2008)
Sara Huffman .... assistant to writer / script coordinator / ... (43 episodes, 2005-2008)
Shel Gilbert .... payroll accountant (43 episodes, 2005-2007)
Sarah Werner .... production coordinator (41 episodes, 2005-2008)
Hunter Covington .... script coordinator / assistant to writer (38 episodes, 2005-2007)
Hilary Winston .... story editor / executive story editor (35 episodes, 2005-2007)
Wendall Hinkle .... key assistant location manager / location manager (33 episodes, 2005-2008)
Christina Lewis .... production accountant (31 episodes, 2005-2007)
Ashley Korman .... production assistant / post supervisor (27 episodes, 2005-2008)
Ron Recio .... production assistant (24 episodes, 2005-2007)
Elif Erginer .... assistant: Marc Buckland (24 episodes, 2005-2006)
George Goodwin .... first assistant accountant (24 episodes, 2005-2006)
Ivan E. Schwarz .... location manager (23 episodes, 2005-2006)
Matt Simon .... assistant: Greg Garcia (23 episodes, 2005-2006)
Clete Francis .... utility stand-in (23 episodes, 2006-2007)
Darren Willner .... assistant production coordinator (20 episodes, 2007-2008)
Vali Chandrasekaran .... story editor / executive story editor (16 episodes, 2006-2008)
Dominique Porter .... assistant: M. Buckland (16 episodes, 2006-2007)
Matt Wolpert .... assistant: G. Garcia / assistant to writer (16 episodes, 2006-2007)
Courtney Boches .... network publicity intern (15 episodes, 2005-2006)
Marvin J. Bernstein .... location manager (15 episodes, 2006-2007)
Jennifer Poirier .... assistant production coordinator (14 episodes, 2006-2007)
Melissa Parent .... production assistant (13 episodes, 2007-2008)
Gabe Uhr .... set production assistant (9 episodes, 2008-2009)
Rob Hoffman .... set production assistant (8 episodes, 2007-2008)
Liam Harty .... production assistant (8 episodes, 2008)
John Hall .... key set production assistant (7 episodes, 2006-2009)
Ritchie Steven Filippi .... set production assistant (6 episodes, 2006-2007)
Scott Cohn .... production accountant (6 episodes, 2007)
Dave Landaker .... video and computer playback operator (5 episodes, 2009)
Doris P. Bryce .... production accountant (4 episodes, 2007-2008)
Matt Ward .... executive story editor (4 episodes, 2007-2008)
Bill Pugin .... interpreter (3 episodes, 2006-2007)
Daniel Rosenthal .... assistant location manager (3 episodes, 2006)
Kori Sparks .... set production assistant (3 episodes, 2007-2008)
Debbie Cleaver .... production accountant (3 episodes, 2007)
Matthew Thompson .... assistant to writer / assistant to writers (3 episodes, 2008)
Mike Tsucalas .... set production assistant (2 episodes, 2005-2006)
Mike Cochrane .... stand-in (2 episodes, 2006-2008)
Stephen Bracken .... stand-in (2 episodes, 2006)
Daniel Veluzat .... location liaison (2 episodes, 2006)
Gina Gari .... assistant: G. Garcia / assistant: Greg Garcia (2 episodes, 2007-2008)
Tara Nicole Hughes .... associate choreographer (2 episodes, 2008)
Steven Ritt .... dog trainer (2 episodes, 2009)


Nicholas Carpenter .... set production assistant (unknown episodes)
J.J. Dalton .... set production assistant (unknown episodes)
Elan Dassani .... computer/video operator (unknown episodes)
Jamie French .... publicist (unknown episodes)
Shilo Frontierro .... set production assistant (unknown episodes)
David G. Harrington .... video/cgi playback (unknown episodes)
Apryl Hill .... set medic (unknown episodes)
Phill Kane .... assistant location manager (unknown episodes)
Gregg Kawecki .... production assistant (unknown episodes)
Kym Stys .... stand-in (unknown episodes)
John Trujillo .... layout board (unknown episodes)
Stephanie Tull .... set production assistant (unknown episodes)
Brad Wilder .... production assistant (unknown episodes)
Oorala J. Yamada .... set production assistant (unknown episodes)
avatar
faNta
♥ FAN ASII ♥


Sus In jos

Re: Actori & Directed by

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum