GraSu Community

Înregistrează-te !
E rapid și ușor !
Scapi de reclame si vizualizezi tot conținutul forumului
Postezi mesajele tale
Primesti ajutor din partea comunității
(peste 1200 membri !!)

LINEUP ASII # Girls

Jucator 1
Jucator 2
Jucator 3
Jucator 4
Jucator 5
ASII # Girls
Adversar # Detalii
vs DW * #      
vs DsWW #      
vs gxGw #      
ASII # Girls
Adversar # Rezultat
vs R0k #      3-16
vs uSp #      16-6
vs neXt!LadiEs #      15-16
GraSu.LaLeagane.Ro

Redirecte GraSu

BANCURI CU TIGANI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

BANCURI CU TIGANI

Mesaj Scris de animax_maf la data de Vin Sept 04, 2009 12:07 am

Tiganca intarzie. La sosirea ei, tiganul, nervos, o intreaba:
- Unde-ai fost, fa?
- La servici.
- Fa, te rup, pana la ora asta la servici?
- Taci omule c-am luat salariul si am fost la piata la cumparaturi.
- Si ce ai cumparat, fa ?
- Ete asta am cumparat, zice tigana si ii arata o lingura de lemn.
- Auzi, fa, noi n-avem bani de-o tuica si tu cumperi mobila....

Cica erau doi prieteni, un roman si un tigan, care-si cumpara terenuri ca sa-si construiasca case pe aceeasi strada.
Tiganul, care nu vroia sa fie mai prejos decat romanul, facea tot ce vedea la roman:
Romanul isi facea doua etaje, tiganul - hop si el, romanul facea garaj, tiganul - la fel.
Cand au terminat, vine tiganul la roman:
- Bai, tot eu stau mai bine pana la urma!
- Pai cum? intreaba romanul.
- Eu n-am vecini tigani!

A fost odata un mare hot de buzunare. Si ca sa-si extinda afacerile s-a casatorit cu cea mai mare hoata de buzunare. Si dupa un timp ce si-au zis ei: meseria asta trebuie dusa mai departe. Si au facut un copil. Dar la nastere au observat ca copilul avea pumnii stransi. Si erau tare necajiti. Cum o sa devina odrasla lor cel mai mare hot din lume, cum o sa opereze la buzunare daca are pumni stransi?
Si au mai facut o incercare. Au luat un ceas si l-au plimbat prin fata copilului. In momentul acela, harst, copilul a smuls ceasul. Si din pumn i-a cazut verigheta moasei...

O tiganca batrana era pe patul de moarte, inconjurata de copiii ei.Fiul cel mare o intreaba :
- Mai mama, ai manca matale niste sarmale asa cum faceam noi de craciun?
- Daaaa
- Da' un pui fript ?
- Daaaa
- Da' niste friptura la gratar cu niste mici langa ea?
- Daaa, daaa
Mirat unul dintre copii il intreaba pe cel mare daca e nebun cumva sau daca viseaza, ca de avut nu aveau nici mancare si nici bani, la care el raspunde :
- Pai ce vrei ma, sa moara mama neintrebata?

Tatal si fiul, putin cam mult infometati, mergeau agale pe un drum de tara, cand...
- Tata! Uite curcanosu pe gardosu! Ce-i facem?
- Fa-i ce vrei, da ia-l! Raspunse tatal.
- Bine tata! Da, mergem la targ, vindem curcanosu si luam peste, ca io carne de furat, nu mananc...

Un tigan si un lepros la inchisoare in aceiasi celula. La un moment dat la lepros ii cade nasul si il arunca afara printre gratii; tiganul se uita nepasator la el. Dupa un timp leprosului ii cad si urechile. Acesta le ia si le arunca afara. Tiganul se uita la el si nu zice nimic. Peste o zi la lepros ii cade buza si o arunca afara. Tiganul nu mai poate si ii spune revoltat:
-Ba leprosule, io cred ca tu vrei sa evadezi!

Tiganul isi face abonament la Connex si ii lipseste buletinul. Dealerul ii spune sa mearga acasa si sa isi trimita singur buletinul la nr de fax al Mobifon. La un moment dat incep sa vina faxuri unul dupa altul, toate cu buletinul tiganului. Astia disperati il conecteaza pe tigan si il suna:
- Domnule! Am primit buletinul sunteti conectat.
- Cum l-ati primit dom'le, ca e tot la mine!?

La o scoala invatatorul il intreaba pe un tiganu daca nu stie cine i-a furat caisele din gradina.
- Nu aud intrebarea domnule invatator!
Invatatorul schimba locul cu tiganul, trecand el in ultima banca si ii zice:
- Acum vom sti daca ai spus adevarul, sau vinovat fiind, te-ai prefacut ca nu auzi. Intreaba-ma ceva, copile!
- Domnule invatator nu stiti cumva cine era ieri cu mainile pe fundul surorii mele?
La care invatatorul raspunde:
- Din banca asta nu se aude intr-adevar nimic!!!
animax_maf
V.i.P

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum